Organizator:

CAVALIADA Horse Auction 2023 syn Comme Il Faut najdroższy

Podziel się

Kolejny raz starannie wyselekcjonowane młode konie skokowe prosto od polskich hodowców zaprezentowały się na arenie CAVALIADY Poznań i ponownie znalazły nabywców wśród utytułowanych europejskich zawodników. Wszystko za sprawą trzeciej edycji CAVALIADA Horse Auction, hybrydowej aukcji, która odbyła się w piatek, 8 grudnia. I  trzeci raz z rzędu okazała się sukcesem.

 

Po emocjonującej licytacji finalnie 9 z oferowanych 14 koni znalazło nowych nabywców. Średnia cena wyniosła blisko 21 700 euro, a łączna suma za jaką sprzedano konie to prawie 200 000 euro. Podczas tegorocznej aukcji wyjątkowo aktywni byli zagraniczni zawodnicy. Kupili aż cztery konie.

 

Najdroższy był sprzedany za 35 000 euro elegancki, nowoczesny Comme Peint MT (Comme Il Faut x Adagio de Talma). Ten wyhodowany przez Marka Tadycha holsztyński syn Wicemistrza Europy został wylicytowany przez Sarę Vingralkovą i Bartosza Adamusa i zasili stawkę koni tej znakomitej czeskiej amazonki.

 

Drugą cenę aukcji uzyskała katalogowa dziewiątka, obdarzona nieprzeciętnym talentem skokowym Pretty Little Lady M (Qatar Ter Saleghem x Etoulon VDL). O klacz stoczyli bój klienci z Holandii i Polski. Ostatecznie Pretty pozostanie w polskich rękach i stworzy duet z młodą zawodniczką Zofią Michalak, na co dzień trenującą w Holandii.

 

Trzecim najdroższym koniem CAVALIADA Horse Auction 2023 był Quel Heart G&O (Harley VDL x Candillo) hod. Tomasz Olszewski półbrat Wicemistrza Świata Quel Homme de Hus. Duński klient wylicytował go za 30 000 euro. Quel Heart G&O ujął nas swoim znakomitym pochodzeniem, wyglądem i osobowością. Uważamy, że ma bardzo duży potencjał, który zaprezentuje w najbliższych latach. Jesteśmy bardzo ciekawi co przyniesie nam przyszłość - opowiada Milena Bogdańska z Kapi Equi Center.

 

 

Na CAVALIADA Horse Auction swoje przyszłe gwiazdy wypatrzyli utytułowani zawodnicy zagraniczni. Zwycięzca Grand Prix CAVALIADA Warszawa 2023 Angelos Touloupis wybrał dla siebie katalogowy nr 14, ogiera Amadeus PS Z (All Star x Larimar), który jest blisko spokrewniony z jego koniem nr 1 Lord Mexx. Finalista Mistrzostw Świata Tryon 2018, Bronislav Chudyba wylicytował natomiast wyhodowanego w Stadninie Koni Dobrzyniewo ogiera Sumatti (Asca Z x Widam). Z Poznania z młodymi gwiazdami wróci również dwóch utytułowanych zawodników holenderskich: Gerben Morsink i Hendrik Jan-Schuttert. Trafią do nich Ready For Mumbai i Hellboy A.S. Red Wine.

 

 

Bardzo się cieszę, że formuła aukcji jaką zaproponowaliśmy trzy lata temu została tak pozytywnie przyjęta przez klientów. Większość sprzedanych koni trafiła do znakomitych europejskich stajni sportowych co wpisuje się w ideę naszej aukcji, by wyhodowane w Polsce konie trafiały do czołowych zawodników, tak byśmy za kilka lat mogli je oglądać na CAVALIADZIE i zawodach międzynarodowych na całym świecie. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy nam zaufali - podsumowuje Henryk Jan Święcicki dyrektor CAVALIADA Horse Auction.

 

CAVALIADA Horse Auction powróci w 2024 roku. Selekcja do kolejnej edycji aukcji wystartuje we wrześniu 2024 roku.