Organizator:

Półbrat Quel Homme de Hus gwiazdą Cavaliada Horse Auction 2023!

Podziel się

Za nami uroczysta premiera kolekcji Cavaliada Horse Auction 2023, która od dziś jest już dostępna online (https://equibid.pl/auctions/64f1cdb3f3b4b84220f70185). Czternaście, starannie wyselekcjonowanych dwu i trzyletnich koni znalazło się w ofercie trzeciej edycji hybrydowej aukcji młodych koni skokowych towarzyszącej międzynarodowym zawodom Cavaliada Poznań. Hybrydowej, czyli takiej podczas której licytacja będzie toczyć się online na platformie equibid.pl i „na żywo” w Poznaniu. Aukcję zaplanowano na piątek, 8 grudnia po zakończeniu emocjonującego konkursu Speed&Music.

Gwiazdy Cavaliada Horse Auction 2023

Tegoroczna kolekcja jest absolutnie wyjątkowa, a wszystko dzięki znakomitej stawce koni, które ją tworzą. W katalogu znalazło się 14 młodych wierzchowców, zdecydowana większość pochodzi bezpośrednio od polskich hodowców. W tej złotej czternastce z pewnością na szczególne wyróżnienie zasługują:

  • Quel Heart G&O (Harley VDL x Candillo) pochodzący od matki Wicemistrza Świata Herning 2022 i brązowego medalisty IO Tokio 2021 ogiera Quel Homme de Hus
  • Eskobar (Cornet Obolensky x Diarado) elegancki młody ogier łączący w swoim rodowodzie dwa rewelacyjne reproduktory, którymi są Cornet Obolensky i Diarado
  • Comme Peint MT (Comme Il Faut x Adagio de Talma) zwycięzca czempionatu skokowego w Racocie, przedstawiciel znakomitej holsztyńskiej rodziny z której pochodzą takie znakomite ogiery jak Contagio czy Ogano
  • Vestarino (Vestari x Casaltino) licencjonowany ogier, przedstawiciel jednej z najlepszych rodzin żeńskich na świecie, holsztyńskiej 104A, znanej z gwiazd takiego formatu jak Contendro I, Corland czy Wicemistrzyni Europy Corradina
  • Questadoria (Tambourine Red Wine x Quinto De B) znakomita klacz, której matka to półsiostra Mistrzyni Polski 2023 Stakkato Lazar!

Mistrzowska selekcja

W tegorocznej selekcji uczestniczyło łącznie ponad 70 koni. Oceniała je komisja złożona z doświadczonych zawodników, medalistów Mistrzostw Polski i Europy. W jej składzie znaleźli się: Aleksandra Lusina-Gołaś - zawodniczka konkurencji skoków, dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Polski, pierwsza Polka w TOP 100 FEI Ranking, uczestniczka Mistrzostw Świata i Europy. Dawid Rakoczy - drużynowy złoty medalista Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW,  po zmianie konkurencji na skoki z powodzeniem rywalizujący w konkursach na międzynarodowych zawodach do poziomu 5* włącznie i Paweł Warszawski dwukrotny drużynowy Wicemistrz Europy Juniorów WKKW, multimedalista Mistrzostw Polski w WKKW, aktualnie przygotowuje się do startu w IO Paryż 2024. Wszystkie wyselekcjonowane konie przeszły szczegółowe badania weterynaryjne, które pozostają dostępne do wglądu dla zainteresowanych. 

Kolekcja jest dostępna na platformie equibid.pl gdzie jednocześnie odbywa się rejestracja klientów. Konie aukcyjne będzie można oglądać w Poznaniu od czwartku, 7 grudnia. 

 

Gwiazdy Cavaliada Horse Auction błyszczą na polskich i europejskich arenach!

 

O jakości koni oferowanych podczas poznańskiej aukcji najlepiej świadczą wyniki jakie osiągają konie sprzedane w poprzednich edycjach. Rekordzista Cavaliada Horse Auction 2021, holsztyński Cordian sprzedany do Wechta Equestrian jest młodą nadzieją czołowego polskiego skoczka Maksymiliana Wechty. Podczas zawodów w hiszpańskiej Oliva Nova, para wygrała dwa konkursy rozgrywane w ramach międzynarodowych zawodów dla młodych koni. Wcześniej Cordian uzyskał licencję AES i PZHK i wiosną tego roku urodziły się po nim pierwsze, bardzo obiecujące źrebięta. W lipcu 2023 roku bezkonkurencyjny w czempionacie skokowym Tyszko&Cichoń był Olympic-Fly, kolejny z koni, który zmienił właściciela podczas Cavaliada Horse Auction. W lutym tytuł Czempiona Trzylatków AES STALLION Grading Poland 2023 wywalczył natomiast By Balou MZ Z. Podczas tego samego wydarzenia licencję uzyskały dwa inne ogiery sprzedane w 2022 roku: Alcontinus i C Dior.

 

Znajdź z nami swoją przyszłą gwiazdę, do zobaczenia w Poznaniu!