Organizator:

Potomkowie gwiazd światowego formatu w kolekcji Cavaliada Horse Auction 2022

Podziel się

Piętnaście utalentowanych, starannie wyselekcjonowanych dwu i trzyletnich koni skokowych tworzy kolekcję aukcji Cavaliada Horse Auction 2022, która odbędzie się już 16 grudnia w Poznaniu.

Zainteresowanie aukcją przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do pierwszego etapu selekcji hodowcy zgłosili kilkadziesiąt koni. Ostatecznie w katalogu znajdzie się piętnaście z nich. Aż trzynaście z nich przyszło na świat w Polsce.

 

Tegoroczną, wyjątkową stawkę tworzą konie nie tylko obdarzone talentem skokowym, ale również legitymujące się znakomitym pochodzeniem. W ten sposób w katalogu znalazły się konie spokrewnione z wierzchowcami odnoszącymi w przeszłości sukcesy na arenach Cavaliady. Jednym z nich jest Don Carthago Melloni Z - syn zwycięzcy Grand Prix LGCT CSI5* Rzym, ogiera Don VHP Z i klaczy która jest półsiostrą Zirocco Air - medalisty mistrzostw Polski, drugiego w GP Cavaliada Winter Tour 2021. Innym przykładem konia o znakomitym sportowym pochodzeniu jest Umbai HG. Dwuletni syn gwiazdy światowych parkurów, ogiera Mumbai i klaczy której praprababka to matka dwukrotnej złotej medalistki mistrzostw Polski i zdobywczyni trzeciego miejsca w Grand Prix CSI3* Warszawa 2015 klaczy Urbane.

Tworząc Cavaliada Horse Auction 2022 chcemy zaoferować klientom z Polski oraz naszym zagranicznym gościom to co najlepsze w polskiej hodowli koni, łącząc przy tym świat sportu i hodowli koni sportowych. Znając rosnące wymagania rynku, wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę, dlatego tegoroczna selekcja była wyjątkowo ostra. Jej rezultatem jest interesująca i bardzo mocno sportowa oferta. Znakomita większość koni pochodzi po sprawdzonych na międzynarodowych arenach ogierach takich jak Cornet Obolensky, Don VHP Z, Mumbai, Verdi TN czy Uriko. Wszystkie konie z kolekcji Cavaliada Horse Auction 2022 są obdarzone nie tylko talentem sportowym, ale również dobrym charakterem i zdrowiem - opowiada Henryk Święcicki, Dyrektor Cavaliada Horse Auction.

Cavaliada Horse Auction 2022 zostanie przeprowadzona w formule hybrydowej: na żywo w Poznaniu i online na platformie equibid.pl