Organizator:

Rekordowa Cavaliada Horse Auction 2022

Podziel się

77 000 euro oto nowy rekord Cavaliada Horse Auction. Właśnie tyle za katalogowy nr 2, konia Alcontinus zaoferował na wczorajszej aukcji Aleksander Wechta z Wechta Equestrian.

To był wieczór wielkich emocji. Na licytację sprawnie poprowadzoną przez belgijsko-polski duet Louis de Cleene & Mirosław Kołodziej trafiło 15 starannie wyselekcjonowanych koni skokowych urodzonych w latach 2019-2020. Cała piętnastka znalazła nowych nabywców, suma sprzedaży wyniosła 394 500 euro, a średnia cena 26 300 euro.

 

Najdroższy był wspomniany Alcontinus (Diacontinus x Konkret) hod. Anna Skonieczna sprzedany za 77 000 euro. Drugą cenę aukcji, 51 000 euro uzyskał holsztyński C’Dior (Cornet Obolensky x Diarado) hod. Marek Wąsiewicz. Trzecim najdroższym koniem był dwuletni Umbai HG (Mumbai x Murano) hod. Hieronim Glazer, sprzedany do polskiego zawodnika za 37 000 euro. Cała trójka została wyhodowana w Polsce i pozostanie w kraju.

 

O tegorocznej aukcji mogę mówić w samych superlatywach. Kolejny raz Cavaliada Horse Auction przewyższyła nasze oczekiwania. Wyniki były niesamowite, a organizacja na najwyższym poziomie.  To co jest bardzo ważne to fakt, że Cavaliada Horse Auction ma wierną rzeszę lojalnych klientów. Jestem bardzo wdzięczny, że kolejny raz mogłem być częścią tego wydarzenia - powiedział po aukcji Louis de Cleene.

 

 

Rekordzista rodem z Kujaw

 

Tegoroczny rekordzista, trzyletni Alcontinus (Diacontinus x Konkret) przyszedł na świat w Stajni Zajezierze niedaleko Torunia. Jesteśmy przeszczęśliwi. Myślę, że to było duże zaskoczenie dla wszystkich, na pewno nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Oczywiście liczyłam, że dobrze się sprzeda, wiedzieliśmy, że jest nim duże zainteresowanie, ale kwota przybicia przerosła nasze oczekiwania. Alcontinus to takie nasze oczko w głowie. W naszej stajni wciąż mieszka jego babka. Co zadecydowało o użyciu jego ojca, ogiera Diacontinus? Alkantara to nieduża, trochę gorąca klacz. Diacontinus daje kalibrowe konie z dobrą głową i spełnił nasze oczekiwania w 100% Alcontinus to wspaniały koń, który od pierwszych dni lgnął do ludzi. Wyjazdy nie robią na nim żadnego wrażenia, na Cavaliadzie czuje się jak w domu.

 

Alcontinus zasili szeregi Stajni Wechta. Co ciekawe wcześniej w jej murach stacjonowali jego dziadek - Konkret i pradziadek Bajou du Rouet.

 

Odkąd istnieje Wechta Equestrian naszą misją jest nie tylko sprowadzanie najlepszego zagranicznego materiału dla zawodników naszego klubu sportowego, ale również wspieranie polskich hodowców. Cavaliada Horse Auction 2022 to wspaniała inicjatywa. W 2021 udało nam się nabyć dwa bardzo przyszłościowe młode konie i zachęceni tym sukcesem powróciliśmy na aukcję również w tym roku. Mam nadzieję, że Alcontinus, którego matka jest w 75% „made by Wechta” niedługo zasili ofertę hodowlaną naszej stajni - powiedział Aleksander Wechta, przedstawiciel Wechta Equestrian.

 

Cavaliada Horse Auction powróci w 2023

 

Cavaliada Horse Auction powróci w grudniu 2023 roku. Pierwsze informacje o selekcji będą publikowane wiosną 2023 roku.

 

Cieszę się, że po ubiegłorocznym udanym debiucie aukcja koni sportowych ponownie zagościła na poznańskiej Cavaliadzie. Pomimo niełatwych czasów i dużej konkurencji na rynku wypracowaliśmy wspaniały wynik. Ideą Cavaliada Horse Auction była stworzenie miejsca, w którym polscy hodowcy będą mogli oferować swoje najlepsze młode konie. Chciałbym podziękować klientom, za obdarzenie nas zaufaniem, hodowcom za powierzenie nam swoich koni oraz wszystkim, którzy w pocie czoła pracowali na sukces aukcji. Czeka nas chwila zasłużonego odpoczynku, a po nim pierwsze przygotowania i planowanie Cavaliada Horse Auction 2023.